Parimad rasketehnika operaatorid on selgunud

Tänavu 6.–8. septembrini toimus Lätis esimene Balti operaatorite võistlus. Tegemist polnud mitte ainult võistlusega valdkonna parima spetsialisti tiitli nimel, vaid ka võimalusega vahetada kogemusi naaberriikide kolleegidega ja jagada tööstusharu uudiseid.

 

Eesti parima rasketehnika operaatori tiitli pälvis Ainer Aksiim (Kopasellid OÜ), kes ütles, et oli üllatunud, et just tema parimaks osutus. „Ma arvasin, et kolleeg oli minust parem ning olen väga õnnelik. See oli suurepärane üritus ning loodan ka järgmisel aastal kindlasti osaleda“, lisas Aksiim. Lätlastest osutus parimaks Normunds Švābs (Conexus Baltic Grid) ning parim leedulane oli Edvinas Jakavicius (UAB Raguvile). Kolmanda päeva parimad olid ülekaalukalt eestlased, võttes kolmikvõidu.

 

Kokku osales võistlusel 60 masinaoperaatorit Eestist, Lätist ja Leedust. Osalejad pidid juhtima vähem ja rohkem tuntud Caterpillari masinaid, mida nad võistluse käigus võib-olla üldse esimest korda kasutasid. Võistluse tegi põnevaks asjaolu, et võistlusharjutused sisaldasid elemente, mis ei kuulu operaatori igapäevatöö juurde. Osavõtjad pidid kasutama oma teadmisi ja kogemusi, et täita ebatavalisi ülesandeid: väikeste objektide tabamine, rehvidest torni püstitamine, vett täis anuma liigutamine ühest kohast teise sisu kaotamata ja suurte tööstusmasinatega tänavapalli mängimine.

 

„Kolm võistluspäeva olid küll pingelised, kuid kokkuvõttes valmistasid meile suurt rõõmu. Tõestasime, et operaatorite võistlus pole populaarne ainult lätlaste seas, vaid sellest on huvitatud ka valdkonna esindajad Eestis ja Leedus,” ütles SIA Avesco Läti piirkonna juht ja Baltikumi operaatorite võistluse korraldaja Jānis Vīksna.

 

Iga riigi parim operaator sai auhinnaks reisivautšeri kahele Malagas asuvasse Caterpillari demo- ja koolituskeskusesse (MDLC), mis on üks maailma kõige moodsamaid väljaõppekeskusi. Ka parima masinajuhi tööandja sai auhinnaks reisi Hispaaniasse.

Võistluse 1. päeva parimate tulemustega operaatorid

Võistluse esimesel päeval tunnistati parimateks Läti osalejad

 

  • 1. koht Gatis Vilmanis CEMEX
  • 2. kioht Oskars Baumestars SIA Uceni
  • 3. koht Ivo Libans SIA Ģenerāluzņēmējs

Tulemuste suuremalt nägemiseks klikake pildile:

Võistluse 2. päeva parimate tulemustega operaatorid

Võistluse teisel päeval näitasid parimaid tulemusi Läti ja Eesti osalejad

 

  • 1. koht Normunds Švābs Conexus Baltic Grid
  • 2. koht Jüri Kukk Helalmer
  • 3. koht Dainis Buivids Conexus Baltic Grid

Tulemuste suuremalt nägemiseks klikake pildile:

Võistluse 3. päeva parimate tulemustega operaatorid

Võistluse kolmandal päeval olid ülekaalukalt parimad Eesti operaatorid võttes kolmikvõidu

 

  • 1. koht Ainer Aksiim  Kopasellid OÜ
  • 2. koht Herki Peiker AAB Ekskavaator OÜ
  • 3. koht Mihkel Merjel Kopasellid OÜ

Tulemuste suuremalt nägemiseks klikake pildile:

Autasustamine

Grand Prix auhind: iga Balti riigi parimale operaatorile anti üle peaauhind – reisivautšer kahele Malagas asuvasse Caterpillari demo- ja koolituskeskusse (MDLC), mis on üks maailma moodsamaid väljaõppekeskusi. Lisaauhind – kinkekaart reisiks Hispaaniasse – anti üle igale ettevõttele, keda peaauhinnavõitjad esindasid. 

Päeva parimate autasustamine: iga võistluspäeva lõpus anti kolmele päeva parima tulemuse saavutanud operaatorile auhinnaks Cat mobiiltelefonid.

 

ÕNNITLEME VÕITJAID!