Uudised

Kolm suurt uut masinat Eesti elektritootmises

Fotol on kliendi tellitud kolm Cat 988K rataslaadurid kõrvuti Eesti tee-ehituses levinud buldooserimudeliga Cat D5K2, mille kaal on 10 tonni. Teoreetiliselt jõuaks Cat 988K üles tõsta korraga 2-3 D5K2 buldooserit, sellise laaduri kaadekoormus on otseasendis umbes 30 tonni ja pöördel ca 23 tonni.

Eesti Energia Kaevandused AS kuulutas 2014. aasta lõpus välja riigihanke mobiilsete frontaallaadurite ostmiseks, et välja vahetada oma vanemad masinad. Kõnealuses hankes sooviti soetada kolm vähemalt 50 tonnist rataslaadurit. Hanke võitmise põhikriteeriumiks oli 100% soodsaim hind. Cat edasimüüja osales ning osutus väljavalituks. Hankeleping sõlmiti 20. mai 2015. a.

SOETATUD MASINAD
Need frontaallaadurid on ette nähtud aastaringseks kasutamiseks põlevkivi laadimisel karjäärikalluritele ja abitööde teostamisel Narva karjääri tootmisterritooriumil. Nende rataslaadurite eeldatav töötundide arv aastas on 5000 kuni 6000 tundi. Wihuri pakkus Cat mudelivalikust masinaid 988K, mis ületavad oma tehniliste näitajate poolest hankes nõutud tingimusi. Rataslaaduri Cat 988K diiselmootori netovõimsus on 403 kW, töökaal on ca 54440 kg, kopamahud on vahemikus 6,4 kuni 7,7 m³, kopa pöördetapi kõrgus maapinnast 5,9 m, tühjenduskõrgus 3,8 m, tühjenduskaugus 2,2 m ning maksimaalne liikumiskiirus 39,3 km/h.

RIKKALIK VARUSTUS
Nende soetatud frontaallaadurite varustusse kuulub: otsekinnitusega trapetsninaga kivikopp (kihvad ja segmendid), joystick roolijuhtimine, LED tuled, kabiini kliimaseade koos konditsioneeriga ja autonoomne diiselsoojendussüsteem, mootori elektriline eelsoojendussüsteem, karjäärirehvid L5 35/65R33, elektrooniline kaalumissüsteem, sõiduamortisaator, automaatne tulekustutussüsteem, keskmäärdesüsteem, sillajahutus, soojendusega peeglid, tahavaatekaamera ning palju muud.

Wihuri meeskond soovib masinatele pikka iga ning usutavasti saame kunagi tulevikus kajastada ka nende kapitaalremonti ja uuele töötsüklile saatmist.